Czy warto korzystać z czapki do sauny

Czy warto korzystać z czapki do sauny

sauna fińska

Czapka do sauny na pierwszy rzut oka może wywołać zdziwienie u wielu osób. Dla jednych nakrycie głowy może okazać się zbędnym wydatkiem, drudzy natomiast dostrzegą sens jej stosowania i zdecydują się na jej zakup. Jak jest naprawdę? Czy kawałek materiału na głowie podczas saunowania to niepotrzebny wydatek czy niezbędnik osoby systematycznie korzystającej z „parówki”? Pochylimy się nad tym tematem w dzisiejszym wpisie.

Czy warto korzystać z czapki w saunie?

Wysokie temperatury panujące w saunach różnego rodzaju nie są naturalnym środowiskiem dla człowieka. Pomimo szerokiego spektrum leczniczych właściwości wynikających z systematycznego korzystania z sauny istnieje jednak powód, dla którego nie wypada wchodzić do łaźni bez nakrycia głowy. Mowa o włosach. Stosowanie czapki chroni ich cebulki przed wysoką temperaturą, która wpływa niekorzystnie na strukturę włosów i sprawia, że stają się wysuszone oraz łamliwe. Nakrycie chroni je również przed dużą wilgotnością, dzięki czemu wynalazek ten cieszy się popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn borykających się z wypadaniem włosów lub ich słabą kondycją. Dodatkowo czapka wykonana z filcu, lnu, wełny bądź bawełny będzie chronić głowę przed przegrzaniem – zwłaszcza podczas odpoczynku na najwyższym stopniu wewnątrz łaźni, gdzie panuje wyjątkowo wysoka temperatura.Z kolei jako producent saun ogrodowych oraz wewnętrznych podpowiadamy, że nakrycie głowy do sauny okaże się również świetnym rozwiązaniem podczas ciepłych kąpieli na zewnątrz w tzw. baliach lub w połączeniu morsowania z saunowaniem, co staje się coraz popularniejsze wśród doświadczonych i początkujących morsów. Co również istotne, czapki nie ulegają odkształceniom, a także szybko schną. Nakrycia dostępne są w różnych kształtach – od klasycznych jednokolorowych, po czapki o wyglądzie rzymskiego hełmu oraz wiele innych ciekawych wzorów, odpowiednich również dla dzieci.

Jak więc okazuje się, czapki do sauny nie są zbędnym wydatkiem. Pełnią bardzo znaczącą rolę w życiu każdego saunowicza. Warto rozważyć jej zakup, aby prozdrowotne korzyści płynące z systematycznego korzystania z sauny nie wiązały się z potencjalnym uszkodzeniem cebulek włosów lub przegrzaniem głowy. Czapka do saunowania nie kosztuje zbyt wiele, jest lekka i zdecydowanie wygodniejsza w noszeniu niż turban z ręcznika.

Jednak czym jest czapka bez sauny? W Saunalux zajmujemy się produkcją saun na wymiar. Niezależnie od tego, czy będzie to łaźnia parowa, sauna infrared, czy fińska, jako producent saun ogrodowych i nie tylko kierujemy swoją ofertę zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw.