Zalety z korzystania z sauny oraz ich rodzaje

Zalety z korzystania z sauny oraz ich rodzaje

Systematyczne korzystanie z sauny przyczynia się przede wszystkim do oczyszczania organizmu z toksyn. Pomimo tego, że istnieją różne rodzaje, każda z nich wpływa na człowieka relaksująco i prozdrowotnie. Nie trzeba już jeździć w odpowiednie miejsca, aby z niej skorzystać – aktualnie istnieje możliwość posiadania własnej sauny w ogrodzie. Zapraszamy do wpisu, w którym przedstawione zostaną wartościowe  zalety z korzystania z sauny!

sauna infrared

Zalety z systematycznego używania sauny

Regularne sesje w saunie przyczyniają się do oczyszczenia skóry oraz przyspieszają gojenie się ran. Dodatkowo jest to przyjemny sposób na zgubienie kilkuset kalorii podczas jednej sesji. Co również istotne, saunowanie wpływa bardzo pozytywnie na stan emocjonalny u osób cierpiących na nerwicę, depresję lub sezonowe obniżenie nastroju. Dzięki wysokiej temperaturze dochodzi do rozluźnienia mięśni, co sprzyja prawidłowemu metabolizmowi i krążeniu krwi. Ciepło wspomaga również odnowę biologiczną organizmu po przebytym treningu bądź zawodach. Jednak jak wiadomo, sauny różnią się nieco od siebie, dlatego poniżej znajdują się właściwości każdej z nich.

Czym wyróżniają się poszczególne sauny?

Sauna sucha, znana również jako sauna fińska, umożliwia osiągnięcie temperatury sięgającej nawet 110°C, przy utrzymaniu bardzo niskiego poziomu wilgotności mierzącego zaledwie do 15%. Z kolei w saunie parowej wilgotność minimalna wynosi 40%, a temperatura wewnątrz około 50°C. Ten wybór  zalecany jest szczególnie  osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z saunowaniem lub są bardzo aktywne fizycznie. Trzecim najpopularniejszym typem jest sauna mokra. Jej temperatura oscyluje w przedziale od 75 do – 90°C przy maksymalnej wilgotności do 35%. Ostatnią, najciekawszą propozycją jest innowacyjna sauna infrared. Jako producent tego rozwiązania zachęcamy do wypróbowania tej metody.  Sauna działa na podczerwień –  rozwiązanie to sprawia, że temperatura powietrza w środku nie ulega zmianie, ponieważ nagrzewa się jedynie ludzki organizm i elementy znajdujące się wewnątrz. Dzięki temu z tego rodzaju relaksu mogą korzystać dzieci, a także osoby starsze, które mogłyby mieć problem z wytrzymaniem w saunie suchej, mokrej lub parowej.

Osobom, które zastanawiają się nad skorzystaniem z sauny po raz pierwszy, zachęcamy do sprawdzenia porad dla początkujących, a także do bloga na temat bezpiecznego przygotowania dziecka do wizyty w saunie. Niezależnie od tego, czy będzie to sauna domowa, infrared, parowa lub sucha, jako producent oferujemy sauny nowoczesne zarówno dla przedsiębiorców, jak i osób prywatnych. Produkcja saun na wymiar pozwoli każdej osobie cieszyć się leczniczymi właściwościami „gorącego pokoju” na wyciągnięcie ręki.